Träning / Träningsmatcher inför Utomhusserien 2017

Korpen Malmö ger våra korplag möjlighet att träna upp sig inför seriestarten 2017.
Planhyran är kostnadsfri för alla lag som anmält sig till årets Utomhusserie.
Vill ni möta ett annat lag och spela match?
Uppge det vid kontakt så försöker vi fixa med motstånd.
För bokning av plan kontakta Ola Pettersson; ola@korpenmalmoif.se
Korpen Malmö tillhandahåller med Bollar & Västar.

SÖNDAG 19 MARS

PLAN A 16:00 – 17:00 BOKAD TRÄNING → LOKOMOTIV SÖDRA INNERSTADEN
PLAN B 16:00 – 17:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → ATLETICO WANDERERS – BK SMITHS

PLAN A 17:00 – 18:00 BOKAD TRÄNING → VALUE CHAMPIONS FC
PLAN B 17:00 – 18:00 LEDIG

PLAN A 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → VIDE GALACTICOS – FC FÄLTET
PLAN B 18:00 – 19:00 LEDIG

PLAN A 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → BOCA SENIORS
PLAN B 19:00 – 20:00 LEDIG 

PLAN A 20:00 – 21:00  LEDIG 
PLAN B 20:00 – 21:00  LEDIG

MÅNDAG 20 MARS

PLAN A 17:00 – 18:00 LEDIG
PLAN B 17:00 – 18:00 LEDIG

PLAN A 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → BK FRAMÅT – FC FINGERSPITZENGEFÜHL
PLAN B 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNING → PARTISAN DALOM 

PLAN A 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → LÄMMELTÅGET
PLAN B 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → MAX – GALLERI 21

PLAN A 20:00 – 21:00 LEDIG
PLAN B 20:00 – 21:00  LEDIG

PLAN A 21:00 – 22:00 LEDIG
PLAN B 21:00 – 22:00 LEDIG

TISDAG 21 MARS

PLAN A 17:00 – 18:00 LEDIG
PLAN B 17:00 – 18:00 LEDIG

PLAN A 18:00 – 19:00 LEDIG
PLAN B 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNING → TOFRATÖSERNA

PLAN A 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → BK BOLL
PLAN B 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → KORPEN MALMÖ A

PLAN A 20:00 – 21:00 BOKAD TRÄNING → KORPEN MALMÖ A
PLAN B 20:00 – 21:00 BOKAD TRÄNING → KORPEN MALMÖ A

ONSDAG 22 MARS

PLAN A 17:00 – 18:00 LEDIG
PLAN B 17:00 – 18:00 LEDIG

PLAN A 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNING → LOKOMOTIV SÖDRA INNERSTADEN 
PLAN B 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNING → BK KÄFTIS DAMER

PLAN A 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → HAJDUK BULLTOFTA – MAGIC FANTASY DOOM
PLAN B 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → VIRTUA STRIKERS

PLAN A 20:00 – 21:00 BOKAD TRÄNING → CLARION MALMÖ LIVE
PLAN B 20:00 – 21:00  LEDIG

PLAN A 21:00 – 22:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → PATA NEGRA – VALUE CHAMPIONS FC
PLAN B 21:00 – 22:00 LEDIG

TORSDAG 23 MARS

PLAN A 17:00 – 18:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → MASARNA – TIKI TAKA
PLAN B 17:00 – 18:00 BOKAD TRÄNING →  A.C. Partigiani di Parmigiano

FREDAG 24 MARS

PLAN A 17:00 – 18:00 BOKAD TRÄNING →  SA FRUKOSTFÖRENINGEN
PLAN B 17:00 – 18:00 LEDIG

PLAN A 18:00 – 19:00 LEDIG
PLAN B 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → GOTT & BLANDAT – JEPPES PÅGAR

SÖNDAG 26 MARS

PLAN A 16:00 – 17:00 BOKAD TRÄNING → MALMÖ GAA
PLAN B 16:00 – 17:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → FC FÄLTET – ABSOLUT SKÅNE

PLAN A 17:00 – 18:00 LEDIG
PLAN B 17:00 – 18:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → ERNST & CO – AMEN TJENA IF

PLAN A 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → THE IT CROWD – BOCA SENIORS
PLAN B 18:00 – 19:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → BK KRAMP – BLÅDÅRARNA

PLAN A 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNINGSMATCH → VIDE GALACTICOS – GALLERI 21
PLAN B 19:00 – 20:00 BOKAD TRÄNING → APSIS INTERNAZIONALE

PLAN A 20:00 – 21:00  BOKAD TRÄNING → JÖNSSONLIGAN
PLAN B 20:00 – 21:00  BOKAD TRÄNING → COLT 45